Реєстрація суб’єкта господарювання

Замовити реєстрацію СГ

Юридична компанія Forward надає повний спектр послуг з підготовки комплекту документів для реєстрації суб'єктів господарювання.

Суб'єкти господарювання України

Найбільш поширеними організаційно-правовими формами суб'єктів господарювання в Україні є:

АТ

Акціонерні товариства поділяються на публічні (ПАТ) і приватні (ПрАТ). Основною відмінністю ПАТ від ПрАТ є можливість ПАТ випускати свої акції в публічний простір та продавати їх на біржах цінних паперів, в той час як акції ПрАТ можуть бути реалізовані виключно між учасниками такого ПрАТ.

Ще однією законодавчою особливістю такої організаційно-правової форми суб'єкта господарювання є вимога до мінімального розміру статутного капіталу в розмірі 1 250 розмірів мінімальної заробітної плати на момент створення АТ, що за станом на січень 2021 року еквівалентно 7 500 000 грн, отже, дана форма суб'єкта господарювання підходить для ведення великого бізнесу.


ТОВ

Товариства з обмеженою відповідальністю – найбільш поширена ОПФ в Україні. Станом на 1 січня 2021 року в Україні налічується 707 403 зареєстрованих ТОВ.

Ключові фактори поширеності ТОВ в Україні:

  • Комфортна форма фінансової відповідальності, яка випливає з назви, товариство з обмеженою відповідальністю, що згідно з чинним законодавством України означає, що засновник товариства з обмеженою відповідальністю не відповідає за зобов'язаннями товариства, а товариство не відповідає за зобов'язаннями засновника. На практиці це означає, що в разі банкрутства ТОВ, Ви як учасник ризикуєте тільки своїм внеском в статутний капітал, не ризикуючи при цьому втратити власне майно.
  • Відсутність вимог до розміру статутного капіталу. Тобто ви можете створити ТОВ зі статутним капіталом рівним 1 гривні.
  • Гнучкий вибір форми оподаткування. Ваше новостворене ТОВ може бути платником податків на загальних підставах або платником спрощеної системи оподаткування. Також товариство може мати статус платника ПДВ або бути суб'єктом спеціального режиму оподаткування (для цього необхідно здійснювати господарську діяльність у сфері сільського, лісового господарства та рибальства).
  • Простота й зручність реєстрації ТОВ. На сьогоднішній день, для компетентного фахівця, створення ТОВ є не складним завданням, що не вимагає узгодження з держ. органами (як у випадку з АТ).

ТДВ

Товариство з додатковою відповідальністю – практично аналог ТОВ, за винятком фінансової відповідальності учасників. У ТДВ учасник несе додаткову фінансову відповідальність своїм особистим майном за зобов'язаннями товариства на суму визначену в статуті товариства. Таку ОПФ найчастіше вибирають компанії, які ведуть діяльність з надання фінансових послуг.


ПП

Приватне підприємство – друга найпоширеніша ОПФ в Україні. Станом на 1 січня 2021 року в Україні налічується 200 160 зареєстрованих ПП. За своєю правовою природою ПП дуже схоже з ТОВ з деякими відмінностями, а саме:

  • ПП в Україні є «темною конячкою», тому що не врегульовано нормами спеціального законодавства, а тільки загальним. Тобто, немає спеціального закону, що регулює створення та діяльність ПП як у випадку з ТОВ (ЗУ «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю»).
  • Вибір ОПФ на користь ПП цікавіший у разі заснування підприємства одним учасником та призначенням цієї ж особи на посаду директора. У разі грамотного складання статуту ПП, при відсутності господарських операцій у підприємства («спляче підприємство») можна уникнути нарахування податків на зарплату директора.

ФОП

Фізична особа-підприємець – це найбільш проста та поширена ОПФ для ведення малого бізнесу. ФОП доцільно вибирати в разі, коли господарська діяльність ведеться Вами самостійно без партнерства.

Як і у будь-якій іншій організаційно-правовій формі власності у ФОП є ряд переваг та недоліків. До основних переваг можна віднести:

  • Простота реєстрації. Для того щоб зареєструватися ФОП, мінімально необхідно підготувати лише один документ, а термін реєстрації займає не більше одного робочого дня з моменту подання реєстраційної заяви.
  • Гнучкість вибору системи оподаткування. ФОП може бути платником податків на загальних підставах або платником спрощеної системи оподаткування. Так само ФОП може мати статус платника ПДВ.
  • Спрощена форма ведення бухгалтерського та податкового обліку. ФОП необхідно вести мінімальну кількість бухгалтерських документів, а з 2021 року було скасовано обов'язкове ведення книги обліку доходів.

Основні недоліки ФОП:

  • Ключовим недоліком організаційно-правової форми ФОП є несення повної матеріальної відповідальності фізичною особою за зобов'язаннями Вас як ФОП. На практиці це означає, що при виникненні у ФОП заборгованості перед кредиторами (третіми особами), наявності податкового боргу, банкрутства, Ви несете повну матеріальну відповідальність всім своїм особистим майном. Тобто, законом, в контексті фінансової відповідальності, не розмежовано поняття Вас як фізичної особи та фізичної особи-підприємця.
  • Відсутність можливості продати бізнес. Його можливо тільки ліквідувати.

Співпрацюючи з професіоналами юридичної компанії Forward Ви гарантовано отримаєте бажаний результат в найкоротші терміни та за демократичною ціною!